HEMEN
ULAŞIN
Fuar Desteği
Fuar Desteği

Yurt Dışı Fuar Desteği

Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da fuarlar yapılmaktadır. Bu fuarlarda şirketler stantlar ile ürünlerinin ve markalarının tanıtımını yapmaktadırlar. Yurt dışında faaliyet gösteren şirketlerimiz, yurt dışında yapılan fuarlarda ürünlerini ve markalarını tanıtabilmek ve pazarlayabilmek amacıyla yaptıkları harcama ve giderler için Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının sunmuş olduğu Yurt Dışı Fuar Desteğinden faydalanabilmektedirler. Türk Ticaret Kanunu hükümleri altında kurulmuş olan ve ihracatçı birliğine üye şirketler bu ihracat desteği faaliyetinden yararlanabilirler.

Sektörel nitelikteki uluslararası fuarlar Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenerek destek verilecek fuarlar arasına eklenir. Ayrıca bakanlık tarafından görevlendirilen organizatörler aracılığı ile milli katılım organizasyonu yapılmasına uygun olan fuarlar da destek kapsamına alınır. Bu iki durum arasındaki fark şöyle açıklanabilir; Milli katılım organizasyonuna uygun olan fuarlarda yer, stant ve nakliye hizmetleri Türkiye tarafından belirlenen organizatörler aracılığı ile yapılır. Diğer fuar sisteminde ise siz katılımınızı bireysel olarak fuarın ana organizatörü aracılığı ile yaparsınız. Stant, yer ve nakliye işlemlerini ise kendiniz halledersiniz.

Tüm Grup Danışmanlık olarak yurt dışı ihracat desteği faaliyetlerinden yararlanabilmeniz için sizlere profesyonel bir şekilde destek sunmaktayız. Uzman ekip sayesinde aklınıza takılan her türlü soru işareti sorunsuz bir şekilde giderilmektedir. Ücretsiz bir şekilde bilgi alabilir ve en hızlı şekilde sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Profesyonel hizmet sayesinde oluşabilecek her türlü problemin önüne danışmanlık hizmetimiz sayesinde geçerek hızlı bir iş akışı sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Destekleri ile ilgili bütün sorularınıza profesyonel danışmanlık hizmetimiz sayesinde yanıt bulabilir ve bu kusursuz hizmetten faydalanabilirsiniz.

Yurt Dışı Fuar Desteği Nasıl Alınır?

Ticaret Bakanlığı tarafından uygun görülmüş fuarlara katılımınız esnasında karşılaşmış olduğunuz harcama ve giderler için bakanlığın size sunmuş olduğu Yurt Dışı Fuar Desteğinden faydalanabilirsiniz. Bakanlığın uygun görmüş olduğu fuarlara katılımınız sırasında; yer kirası için harcanan giderler, nakliye giderleri, ulaşım giderleri ve standa ait giderler için metrekare bazında yurt dışı fuar desteğinden faydalanabilmektesiniz. Milli katılım organizasyonuna uygun olan fuarlarda bu giderler her fuar için ayrı ayrı belirlenirken, bireysel olarak katılım sağlamış olduğunuz fuarlarda ise giderler her fuar için ayrı ayrı belirlenebilirken ülke ya da sektör bazında da belirlenerek farklılıklar gösterebilmektedir.

Ticaret Bakanlığı destekleri arasında bulunan bu ihracat desteği sayesinde yurt dışı fuar faaliyetlerinde katılımınız için alabileceğiniz destek miktarı, bakanlık tarafından her fuar için ayrı ayrı belirlenmekte olan desteğe esas tutar ile katılım alanına ait metrekarenin çarpılması sonucu ortaya çıkan rakam ile belirlenmektedir. Desteğe ait üst ödeme limiti ise her yılın başında güncellenmektedir. Yurt Dışı Fuar Desteğinden faydalanabilmek için herhangi bir fuar katılım sayısı kısıtlaması bulunmamaktadır. Şirketler bakanlığın destek için uygun görmüş olduğu her fuar için sayı kısıtlaması olmadan destek talebinde bulunabilirler.

Yurt Dışı Fuar Desteği Başvurusu

Fuar sonrasındaki 3 ay içerisinde yapılacak olan başvurular sayesinde yurt dışı fuar desteğinden faydalanılabilmektedir. Başvurular üyesi olunan İBGS’ye gerekli bilgi ve belgeler ışığında DYS üzerinden yapılmaktadır.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.