HEMEN
ULAŞIN
ISO 22000:2018 Belgesi
ISO 22000:2018 Belgesi

İso 22000 2015 Belgesi

ISO 22000 nedir?

ISO 22000, gıda güvenliği yönetim sistemleri için gereksinimleri belirleyen, dünya çapında kabul görmüş uluslararası bir standarttır. 2005 yılında kurulmuş ve hayata geçirilmiş olan ISO 22000 protokolünün temel amacı gıda güvenliğini sağlamak olan gıda zincirinde yer alan tüm kuruluşlar için geçerlidir. Standart, üreticiden tüketiciye gıda tedarik zincirinin tüm bölümlerini uyumlu hale getiren ve gıda tehlikelerini azaltmanıza, riskleri kontrol etmenize ve kontaminasyonu önlemenize yardımcı olan bir çerçeveyi özetlemektedir.

Gıda Güvenliği Yönetimi sizin için neden önemli?

Gıda Güvenliği Yönetimi dünya çapında birçok makalenin başlığı haline geldi ve işletmeler bunu görmezden gelmeyi seçerlerse sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaklar. ISO 22000 sertifikası alarak, gıda güvenliğine bağlılığınızı ve ilgili gıda güvenliği yönetmeliklerine bağlılığınızı kanıtlayacaksınız. 

ISO 22000 sertifikasına sahip olarak, gıda güvenliği konusundaki hassasiyetinizi müşterilerinize ve çalışma arkadaşlarınıza kanıtlayacaksınız. Ayrıca, riskleri azaltmak ve hesap verebilirliği ve şeffaflığı artırmak için gereken tüm süreçleri ve politikaları öğreneceğiniz Gıda Güvenliği Yönetimi konusunda dünya çapında tanınan bir sertifika kazanacaksınız. Bu da markanızın itibarını artırarak ve iş hacminde potansiyel artışlara yol açarak size rekabet avantajı sağlayacaktır.

İso 22000 2015 Belgesi Nasıl Alınır?

                Gıda güvenliği, gıda zincirine katılan tüm tarafların ortak sorumluluğudur. ISO 22000 standardı, bir Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin geliştirilmesi, uygulanması ve iyileştirilmesine odaklanmıştır. Gıda işleme, üretim ve dağıtım ile uğraşanlar ISO 22000'i benimsemeli ve uygulamalıdır.

ISO 22000 sertifikasının kurumunuza faydaları:

 • Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminin sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi
 • Yönetim taahhüdü, tedarikçiler ve müşterilerle iletişim için bir çerçeve sağlar,
 • HACCP ve gıda güvenliğini sağlayan diğer önleyici planların uygulanması
 • Müşteri memnuniyeti taahhüdü
 • Şirketin itibarını artırır
 • Diğer uluslararası kabul görmüş standartlarla uyum
 • Gıda güvenliğinde oluşabilecek riskleri en aza indirmeye yardımcı olur
 • Gıda güvenliği sorumluluğunda şeffaflığı artırır

ISO 22000 sertifikasının müşterilerinize faydaları:

 • Güvenli gıda
 • Gıda endüstrisinde daha iyi kalite
 • Ürün ve hizmetlerin uygunluğu
 • Kalite, güvenlik ve güvenilirlik sağlar

ISO 22000 sertifikası (“kayıt” olarak da bilinir), bir kuruluşun ISO 22000 gerekliliklerine uygun olduğunun doğrulanması üzerine bir ISO 22000 sertifikası verecek olan PECB MS gibi bir sertifikasyon kuruluşu tarafından gerçekleştirilen bir üçüncü taraf denetimidir. . Bu sertifika daha sonra kayıt memuru tarafından düzenli olarak planlanmış yıllık gözetim denetimleri ve üç yılda bir yeniden sertifikalandırma ile sürdürülür.

                İso 22000 belgesi ve diğer bütün standartlar, protokoller ve belgeler hakkında profesyonel bir destek arıyorsanız, firmamız İDCERT ile bu ihtiyacınızı sorunsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bu ve diğer bütün belgeler hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşabilir ve bir ön görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede sorularınıza cevap bulabilecek ve bu zorlu süreçlerden geçerken hiçbir sıkıntı yaşamadan, profesyonel bir destek alabileceksiniz. Bütün bu hizmetler için şimdi hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.