HEMEN
ULAŞIN
Tanitim Faaliyetleri Desteği
Tanitim Faaliyetleri Desteği

Tanıtım Faaliyetleri Desteği

Yurt Dışında faaliyet gösteren şirketin tanıtım amacıyla birçok faaliyeti bulunabilir. Bu gerçekleştirilecek olan tanıtım faaliyetleri bütçe gerektiren faaliyetler ve durumlar olabilir. Şirketin Yurt Dışı Marka Tescil Belgesi bulunması durumunda bu tanıtım ve reklam faaliyetleri için Ticaret Bakanlığı tarafından destek verilmektedir. Buna bir bakıma ihracat desteği de denilebilir. Türkiye’de üretilen ürünlerin yurt dışında pazarlanması ve tanıtılması adı altında yürütülen reklam faaliyetlerinin ihracat için büyük bir önemi vardır. Reklam birçok farklı şekilde yapılabilir ve her biri etkili yöntemlerdir. Reklam ve tanıtım sayesinde ürün bilinirliğiniz artar ve daha geniş kitleye hitap etmeye başlar. Bu yüzden ticarette reklamın ve tanıtımın önemi büyüktür. Bu minvalde Ticaret Bakanlığı bu konunun önemine dayanarak bu desteği şirketlerin hizmetine sunmuştur.

Bu ihracat desteği için ya da Ticaret Bakanlığı destekleri için profesyonel bir şekilde hizmet sunan firmamız Tüm Grup Danışmanlık, soru işaretlerinizi ücretsiz bir şekilde gidererek sizlere hizmet sunuyor. Profesyonel ve sorunsuz destek, doğru bilgi ve yönlendirme sayesinde tüm bu Ticaret Bakanlığı desteklerinden faydalanabilirsiniz. Profesyonel destek sayesinde hiçbir engele takılmadan hızlı bir şekilde amacınıza ulaşabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulmuş olan yurt dışı destek faaliyetlerinden faydalanmak ve bilgi almak için bize ulaşabilir ve en doğru bilgiye sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz.

Tanıtım Faaliyetleri Desteği Nasıl Alınır?

Yurt Dışı Tanıtım Faaliyetleri Desteği, yurt dışında hizmet veren, birimi bulunan ve yurt dışı marka tescil belgelerine sahip olan şirketler tarafından alınabilen, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan bir destek faaliyetidir. Tanıtım faaliyetleri desteğinin üst limiti, giderlerinizin %50si oranında ve en fazla 250.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir.

Markanız, ürününüz ve şirketinizin için birçok farklı şekilde tanıtım yapabilirsiniz. Bunlar; internet yoluyla tanıtım, basılı tanıtım, iç ve dış mekanlar için yapılan tanıtım olarak belirlenebilir. İnternet yoluyla tanıtımın en çok karşılaşılan örneği web site reklamları ve çeşitli internet reklamlarıdır. Sosyal medya üzerinden, arama motorlarında ve dijital kataloglar ile tanıtımlar da oldukça yaygındır ve hepsi bu destek faaliyeti ile desteklenmektedir. En sık kullanılan bir başka tanıtım yöntemi ise basılı tanıtım yoludur. El broşürleri, gazete ve dergi gibi basılı yayın organlarına yapılan reklamlar, kataloglar gibi seçenekler bu yöntem içerisine giren yöntemlerdir. Mekanlarda iç ve dış mekan olarak gerçekleştirilen tanıtımlarda ise büyük billboardlar, elektronik ekranlar, durak ve toplu taşıma bölgelerinde yapılan afiş sistemi ile reklamları içermektedir. Saydığımız bütün bu tanıtım ve reklam yöntemleri tanıtım faaliyetleri desteği kapsamına girmektedir.

Ayrıca, toplu sms, sponsorluk, tanıtım filmi gibi diğer tanıtım harcamaları ve özel tanıtım giderleri de Ticaret Bakanlığının sunmuş olduğu Tanıtım Faaliyetleri kapsamında yer almaktadır. Tüm Grup Danışmanlık profesyonel hizmeti ile doğru yönlendirme sayesinde tüm bu desteklere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Faaliyetleri Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurt Dışı Tanıtım Faaliyetleri Desteğinden faydalanabilmek için gerekli olan bütün bilgi, belge ve evraklarla birlikte bağlı olunan İBGS’ye başvuru yapılması gerekmektedir. Bu sayede markanız ve ürünleriniz için yapacağınız tanıtımlar için bu destekten faydalanabilirsiniz.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.