HEMEN
ULAŞIN
KobiGel - Kobi Gelişim Destek Programı
KobiGel - Kobi Gelişim Destek Programı

KOBİGEL- Kobi Gelişim Destek Programı

KOSGEB Kobigel Kobi Gelişim Destek Programı kapsamında 2019-01 ve 2019-02 tarihli Proje Teklif Çağrılarında “İMALAT SEKTÖRÜNDE DİJİTALİZASYON” konusu başvuru yapmaya sunulmuştur. 2019'a 01 tarihli Proje Teklif Çağrısı sonucunda ise imalat ve sanayi alanlarında oluşması olası dijitalleşme sürecine katkı sunabilecek, yerli teknoloji geliştirmekte olan KOBİlerin desteklenmesi hedeflenmektedir. 2019 – 02 tarihli Proje Teklif Çağrısında ise İmalat ve sanayi sektöründe iş akışında bulunan KOBİ'lerin üretim, aynı zamanda ilgili iş süreçlerinde dijital teknolojilerin kullanım seviyesinde artış yapılması hedeflenmektedir.

KOBİ'ler bu destek kapsamında aşağıda belirtilen alanlarda birden fazla proje önerisi sunabileceklerdir.

  • Büyük Verinin (Big Data) Analitik Yöntemlerle İşlenerek İmalat Sanayinde Kullanılması
  • İmalat Endüstrisinde Nesnelerin İnterneti
  • İmalat Sanayinde Otonom Robot Teknolojileri
  • İmalat Sanayinde Akıllı Sensör Teknolojileri
  • Yapay Zekaya Dayalı Siber-Fiziksel Akıllı Fabrika Sistemleri ve Bileşenleri
  • İmalat Endüstrisinde Siber Güvenlik

Destek oranı, üst limitler ve çağrı bütçesi:

Destek oranı %60’tır.

2019'a 01 tarihli Proje Teklif Çağrısı kapsamında, işletme başına 300.000 TL'ye kadar iade edilmeyen tutar ve 350.000 TL'ye kadar geri ödeme (teminat veya KGF teminatı) olmak üzere toplam 650.000 TL'ye kadar verilebilir. 2019'a 02 Proje Teklif Çağrısı kapsamında her destek alan işletme başına 300.000 Türk lirasına kadar iade edilmeyen tutar ve 700.000 Türk lirasına kadar iade olmak üzere toplam 1.000.000 TL verilebilir. Proje çağrılarının toplam bütçesi; 2019-01 çağrısı için toplam 250 milyon TL, 2019-02 çağrısı için 150 milyon TL.

Kosgeb destekleri hangi işleri destekliyor

Kosgeb destekleri arasında kosgeb kobigel 2021 tarihli destek yerli teknoloji geliştirmek amacıyla dijitalleşme ve teknoloji üreten iş kollarını desteklemekte ve kosgeb kobigel kapsamına dahil etmektedir. Kosgeb destekleri hangi işleri destekliyor sorusunun cevabına yerli teknoloji üreten işleri örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca kosgeb destekleri 2021 yılı kosgeb hibe destekleri ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız bir danışmanlık firması ile çalışmak sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır.

Kosgeb destekleri ne zaman ödenecek

Kobigel kosgeb destekleri, kosgeb kobigel sonuçları değerlendirilip açıklandıktan sonra başvuru zamanına göre gelecek aylarda ödenmeye başlamaktadır. kosgeb kobigel sonuçları 2021 sonuçlarını internet üzerinden takip edebilme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Kobi gelişim desteği, kobi tarım destekleri ve diğer bütün desteklerin sonuçlarını da internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kosgeb destekleri nasıl alınır

Kosgeb destekleri, ister prosedürler ile uğraşarak, isterseniz de uzman bir danışmanlık firmasıyla çalışarak elde edilebilir. Genel olarak kobigel-kobi gelişim destek programı uygulama esasları aynı konuları ele almaktadır.

Kosgeb destekleri ne zaman başlıyor

Girişimcilik destek programı altında kosgeb girişimcilik destek programı istenen şartlar sağlandıktan sonra ve prosedürler yerine getirildikten sonra başlamaktadır. Bu prosedürler bazen zorlu bir süreci de beraberinde getirebilir. Şirketler genellikle bu süreçleri kolay bir şekilde atlatabilmek için konuya hakim ve uzman bir danışmanlık firmasıyla iş birliği yaparak kolay bir şekilde desteklerden faydalanabilmektedir.

Kosgeb destekleri hangi işleri destekliyor 2021

Kosgeb destekleri, işletme geliştirme destek programı ve stratejik ürün destek programı gibi programlar dahilinde mevzuata uyan ve şartları karşılayan iş kollarını desteklemektedir.

Kosgeb kobigel sonuçları ne zaman açıklanacak

Destek başvurusunda bulunan şirketler için sonuçlar Kosgebin belirlemiş olduğu tarihlerde süreçler gerçekleştikten sonra en geç 27 Eylül tarihinde açıklanmış oluyor.

Genel destek programı işletme izleme formu nasıl doldurulur

Genellikle aynı alanlardan oluşan bu formda vergi numarası, başlama tarihleri, işletmeye ait detaylı bilgiler ile diğer bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Kobi proje destek programı ne zaman açılacak

Program her yıl belirlenen tarihlerde başvuruya açılır ve değerlendirme sürecine girer. Eğer bu ve diğer ihtiyacınız olan bütün desteklerden faydalanmak istiyorsanız, firmamız Tüm Grup Danışmanlık sayesinde profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Böylelikle hiçbir zorlu süreçte kendinizi yıpratmadan uzman eller ile bu desteklerden yararlanabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir ve profesyonel destek ve danışmanlık imkanından en kusursuz şekilde faydalanabilirsiniz.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.