HEMEN
ULAŞIN
Yurt Dışı Marka Tescil Desteği
Yurt Dışı Marka Tescil Desteği

Yurt Dışı Marka Tescil Desteği

Tescil ve genel olarak bildiğimiz adıyla patent, bir marka ya da ürünün tüm haklarına sahip olmaktır. Bu sayede çalınma ve kopyalanma riskinin önüne geçilmektedir. Türkiye’de tescil hakkı bulunan bir şirketin, yurtdışında bir birim açtığı zaman ve yurt dışı faaliyetler yürütmek istediği zaman da aynı şekilde o ülkede tescil hakkı bulunması gerekmektedir. Bu destek faaliyeti kapsamında, yurtdışında birim açan ve ihracat yapan şirketlerin yurt dışı marka tescil harcamaları için destek verilmektedir. Ticaret Bakanlığı destekleri içerisinde bulunan bu destek ihracat desteği olarak anlamlandırılabilir. Türkiye’de üretilen ürünlerin yurt dışında pazarlanması için devlet tarafından verilen desteklerden biridir.

Tüm Grup Danışmanlık olarak, Ticaret Bakanlığı destekleri hakkında sizlere profesyonel destek sunarak bu konularda en doğru bilgiyi almanızı sağlıyoruz. Birçok sorunuza ve kafanızda oluşan soru işaretlerinize ücretsiz bir şekilde yanıt vererek bu soru işaretlerini gidermeyi amaçlıyoruz. Profesyonel danışmanlık hizmetleri kapsamında ihtiyacınız olan her bilgiyi sorunsuz bir şekilde sizlere ulaştırarak işinizi kolaylaştırıyoruz.

Yurt Dışı Marka Tescil Desteğinden Nasıl Yararlanılır?

Bu genelge ile yurt dışında ihracat yapan ve birim açmış olan şirketlerin marka tescil hakları için ödeyecekleri ücretler desteklenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının sunmuş olduğu bu ihracat desteği için öncelikle Türkiye’de bir şirketiniz olması gerekmektedir. Bu sayede yurt dışında, Türkiye’de bulunan şirketiniz ile organik bağı bulunan bir şirket ile faaliyetlerinizi sürdürebilir ve birim açabilirsiniz. Yurt dışında bulunan şirketiniz için marka tescil desteğinden faydalanabilirsiniz. Bu ihracat desteğinden faydalanabilmek için şirketlerin öncelikle yurt içi marka tescil belgesi olmak zorundadır.

Öncelikle bu genelge kapsamında tescil ettirilecek olan şirketin marka ve patent bürosu hizmet giderleri, danışmanlık giderleri, tescil ettirilecek olan markanın o ülkede başka bir şirket tarafından tescil ettirilip ettirilmediğine dair araştırma için kullanılan giderler ve diğer bütün zorunlu giderler desteklenmektedir. Ayrıca, yurt dışında tescil ettirilecek olan markanın korunması için gerekli olan bütün avukatlık işlemleri de bu genelge kapsamında desteklenmektedir. Marka yenileme giderleri ise destek kapsamına girmemektedir.

Yurt Dışı Marka Tescil Desteği için Başvuru Nasıl Yapılır?

Yurt Dışı Marka Tescil Desteği, tıpkı yurt içinde olduğu gibi şirketinizin yurt dışında da marka ve tescil haklarının korunması için yapılmakta olan bir işlemdir. Yurt Dışı Marka Tescil Desteğinden faydalanabilmek için gerekli olan bütün bilgi, belge ve evraklarla birlikte bağlı olunan İBGS’ye başvuru yapılması gerekmektedir. Yurt Dışı Marka Tescil Desteğinden faydalanabilmek için başvurunun yapılmış olması yeterlidir. Bu sayede Ticaret Bakanlığı’nın sunmuş olduğu bu ihracat desteğinden faydalanarak, yurt dışında da tescil ve marka haklarınızı koruma altına alabilir, koruma altına alırken de devlet desteğinden faydalanabilirsiniz.

Tüm Grup Danışmanlık, bu ve birçok Ticaret Bakanlığı desteği hakkında sizlere en iyi danışmanlık hizmetini vererek ihtiyacınız olan bilgileri sizlere ulaştırıyor. Bilgi almak için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. Aydınlatma Metni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.